/ Фітолампи для рослин, квітів та теплиць

Фітолампи для рослин, квітів та теплиць

Фітолампи для рослин, квітів та теплиць

Фітолампи - це лампи для вирощування рослин. Купити фітолампи можна в інтернет-магазині для садівників, в садових павільйонах будівельних мегамаркетів, і навіть просто в відділі освітлення. Але, купуючи фітолампи для рослин, важливо розуміти, які бувають лампи, і яка лампа потрібна саме вам. Яке існує освітлення для рослин на сучасному ринку і як вибрати фітолампу?

Фітолампа: для квітів і не тільки

Фітолампи для рослин бувають різні: натрієві, світлодіодні, люмінесцентні. Найсучасніша фітолампа (власне, саме її найчастіше називають лампою з приставкою «фіто») - світлодіодна. Фітолампи - це будь-яке штучне освітлення, створене спеціально для рослин.

Перш ніж купити фітолампи для рослин, потрібно визначити, яка саме лампа необхідна. Тип лампи залежить, по-перше, від площі, яку потрібно висвітлити. По-друге - від типу рослини і його життєвого циклу. По-третє - від іншого обладнання, яке в наявності і яке плануєте купити, а також від ціни лампи.

Купити фітолампи для рослин можна у гроверскіх магазинах, і вона буде одного з трьох типів:

 1. ДНаТ (натрієва газорозрядна низького або високого тиску);
 2. LED (світлодіодна);
 3. ЕЗЛ (люмінесцентна);

Деякі гровери початківці пробують досвітити рослини звичайним побутовим лампами, іноді - лампами розжарювання. Це не правильно. Лампа, що дає достатньо світла для людини, марна для рослини, вона слабо (а то і негативно) впливає на зріст, вегетацію, фотосинтез і т.ін. Якщо лампу розмістити ближче до рослини, вона висушить його. Безумовно, при достатньому досвіді можна пристосувати побутові лампи для домашніх теплиць і гроубоксів, і навіть розробити самостійно системи пуску і вентиляції. Як вибрати і купити фітолампи для рослин? Перш за все - підрахувавши площу освітлення.

площадь освещения


Грубо кажучи, в якості фітолампи для теплиць підійде ДНаТ-лампа потужністю в 1000 ват, але фітолампи для гроубоксу повинні бути іншими: ДНаТ лампи гріються, вимагають пускорегулюючої апаратури, конденсатор і хорошу вентиляцію. Використовуючи потужну натрієву лампу на маленьких площах або на небезпечній близькості до рослини, ризикуєте обпалити листя і позбутися врожаю.

Перш ніж купити фітолампи для домашнього вирощування, ознайомтеся з таблицею розрахунку світла і вибору ламп у гроубокс:

Площа

LED

ДНАТ

ЭЗЛ

30х30 см (0,09 кв.м)

50 Ватт

70 Ватт

100 Ватт

40х40 см (0,16 кв.м)

70 Ватт

100 Ватт

150 Ватт

50х50 см (0,25 кв.м)

115 Ватт

150 Ватт

250 Ватт

60х60 см (0,36 кв.м)

180 Ватт

250 Ватт

400 Ватт

90х90 см (0,8 кв.м)

360 Ватт

400 Ватт

-------------

110х110 см (1,2 кв.м)

530 Ватт

600 Ватт

-------------

130х130 см (1,7 кв.м)

750 Ватт

1000 Ватт

-------------


Як бачимо, люмінесцентні лампи не годяться для освітлення великих площ, а LED-лампа меншої потужності може висвітлити той же обсяг приміщення, що і ДНаТ-лампа. Також вона практично не гріється. Варто враховувати, однак, що головний недолік світлодіодної фітолампи - ціна. LED-лампи дорожче натрієвих газорозрядних.


натриевые лампы


Фітолампи led (світлодіодні)

LED-фітолампи для рослин можна купити у відділах для садівників або спеціалізованих гроверскіх магазинах. Світлодіодні фітолампи для рослин - найсучасніші і технологічні, популярні серед гроверів і садівників. Це світлодіодний модуль (складається з безліч світлодіодів) з напівпровідником (через нього проходить струм). Залежно від типу напівпровідникового матеріалу, можна отримувати світлові хвилі різної довжини і, відповідно, світло будь-якого спектра.

Переваги:

 • висока потужність при низькому енергоспоживанні;

 • практично не виділяють тепла, легко контролювати мікроклімат в теплиці або боксі;
 • широкий спектр (від інфрачервоного до ультрафіолетового);
 • інтенсивність спектра стабільна протягом усього терміну роботи;
 • нечутливі до перепадів напруги;
 • довгий термін служби;
 • екологічно безпечні.

Недолік - ціна.

Світлодіодні фітолампи краще купити різні: окремо на період вегетації (тобто, активного росту і розвитку) і цвітіння рослин. Купуючи світлодіодні фітолампи для рослин, зверніть увагу на кількість діодів, потужність кожного діода, сукупну ватність лампи, а також її колірну температуру.

Залежно від спектра, бувають:

 • Біколорна (синій і червоний кольори). Потрібна для активації фотосинтезу, доповнює природне освітлення.

 • Мультіспектрова (синій і червоний, а також теплий білий і інфрачервоний). Необхідна при цвітінні і плодоносінні.
 • Повного спектру (включаючи інфрачервоне випромінювання, що стимулює зріст, і ультрафіолетове, має бактерицидні властивості): потрібна для вирощування при нестачі природного освітлення аж до повної відсутності світла (наприклад, «в шафі»).


Існує також фітолента - стрічка, що складається з безліч світлодіодів.

Довгий термін служби LED-освітлення (5-10 років) залежить від дотримання умов експлуатації.


LED лампы


Фітолампи для кімнатних рослин: енергозберігаючі

Енергозберігаючі фітолампи для кімнатних рослин (ЕЗЛ, люмінесцентні) працюють так: на поверхню скляної трубки нанесений люмінофор (люмінесцируюча речовина), всередині трубки - пари ртуті, в яких виникає ультрафіолетове світіння, коли між електродами проходить іскра. Від типу люмінофора залежить спектр лампи.

Фітолампи для розсади мають холодний спектр (6500К). Лампа денного світла (4100К) - універсальна, нею можна досвечивать рослини в усі періоди росту. А «тепле світло» (2700К) - підсилює цвітіння і підвищує врожайність.


   Переваги ЕЗЛ-освітлення:

 • ціна;

 • довговічність;

 • енергозберігаючі лампи;

 • не потрібна пускорегулююча апаратура.


  Недоліки:

 • не екологічні;

 • сильно нагріваються і можуть обпекти рослина;
 • потрібна хороша вентиляція у гроубоксі.


ДНаТ-лампи (натрієві)

Фітолампи, ціна якої відповідає її ефективності, - натрієва газорозрядна (ДНаТ). ДНаТ-фітолампи,  які можна купити в магазині для гроверів (в Growpro широкий вибір таких ламп), вважається стандартом освітлення для теплиць і великих гроубоксів. Принцип роботи: у скляній колбі - пари натрію під високим тиском (а також аргон, ртуть і ксенон - полегшують запуск лампи і збільшують світлову віддачу), всередині колби - розрядна трубка з полікристалічним окисом алюмінію, по боках якої розташовуються електроди з молібдену. При роботі лампи колба нагрівається до ста градусів Цельсія. Лампа розгорається поступово: після запуску енергія йде на розігрів трубки. Освітлення стає заявленим тільки через 5-10 хвилин роботи.


Переваги:

 • високий ККД і світлова віддача;

 • довгий термін служби;

 • помірна ціна;

 • стандартний спектр, оптимальний для стадії цвітіння (2100К);

 • є синій спектр - відповідні фітолампи для розсади, періоду активного росту;

 • жовте світло, переважання червоного спектра (підходить для вирощування у гроубоксі або в теплиці в холодну пору року).


Недоліки:

 • нагріваються, потрібна система охолодження і вентиляції;

 • необхідна пускорегулююча апаратура;

 • повільно розпалюються;

 • вибухонебезпечні;
 • не екологічні (містять ртуть).

ДНаТ-фітолампи для рослин, купити яку можна в Growpro, високої якості. Широкий вибір і кращі фітолампи в Києві.
Фітолампи для канабісу

Отже, фітолампи для конопель бувають натрієві газорозрядні, люмінесцентні і світлодіодні. Фітолампи легко купити, спираючись на такі фактори, як:

 • площа і об'єм теплиці або гроубоксу (вище ми привели таблицю вибору ламп для боксів);
 • тип рослин і стадія їх розвитку;
 • досвід в гровінгу ( Гроверам початківцям  краще вибирати світлодіодні фіолампи для марихуани - вони дорожче, але простіше в роботі);

 • а такоже Готовність возитись з пускорегулируючою апаратурою і системою охолодження.


Де купити фітолампу

Фітолампи для рослин можно купити вигідно в гроушопі Growpro, з доставкою в інші міста. Можна купити фітолампи будь-якого типу: ДНаТ, ЕЗЛ або LED, в залежності від потреб та бюджету гровера. Однак найбільш сучасні фітолампи - саме LED, тобто, світлодіодна. Вона краще підходить для всіх стадій зростання, не гріється, невибаглива (не вимагає додаткового обладнання), має широкий спектр, екологічна, довго служить. Купити фітолампи або фітоленту в Києві можна і в будь-якому будівельному супермаркеті (відділ садівництва), проте в тільки в гроушопах товар відповідає запитам гроверів, випробуваний і схвалений багатьма попередниками. Оригінальне освітлення від виробників: Philips, Diy Electronix, Solistek та ін.
До списку

Краще обладнання для вирощування марихуани і коноплі

Ми прагнемо зробити наші товари доступними для максимально широкого кола. Різноманітні акції та знижки не залишать байдужими економних покупців. А завдяки гнучкій системі ціноутворення ціни на товари для рослин порадують навіть найвибагливіших. Перегляньте каталог товарів нашого інтернет-магазину і переконайтеся самі! Сучасне квітникарство постійно розвивається, з'являються нові методи і технології - гідропоніка, аеропоніка, біопоніка, субстрати і добрива. Ми стежимо за новинками, щоб ви завжди могли придбати їх в нашому інтернет-магазині. Ми займаємося продажем горщиків і спеціальних ємностей, сучасних добрив і стимуляторів, різних систем поливу, гідропоніки, освітлення і вентиляції, тому всі прогресивні методи вирощування рослин - до ваших послуг. Від простих наборів для розсади до складних гідропонних систем - всі наші товари можна замовити 7 днів на тиждень! Ми прагнемо зробити наші товари доступними для максимально широкого кола. Різноманітні акції та знижки не залишать байдужими економних покупців. А завдяки гнучкій системі ціноутворення ціни на товари для рослин порадують навіть найвибагливіших. Перегляньте каталог товарів нашого інтернет-магазину і переконайтеся самі! Сучасне квітникарство постійно розвивається, з'являються нові методи і технології - гідропоніка, аеропоніка, біопоніка, субстрати і добрива. Ми стежимо за новинками, щоб ви завжди могли придбати їх в нашому інтернет-магазині. Ми займаємося продажем горщиків і спеціальних ємностей, сучасних добрив і стимуляторів, різних систем поливу, гідропоніки, освітлення і вентиляції, тому всі прогресивні методи вирощування рослин - до ваших послуг. Від простих наборів для розсади до складних гідропонних систем - всі наші товари можна замовити 7 днів на тиждень!
Детальніше